Evinizi Deprem ve Doğal afetler sonrası zor günlere karşı koruyun.
Hemen sigortalamak için hızlı ve kolayca ulaşın!

Hızlı Teklif Almak için Arayın
Zorunlu Deprem ( DASK ) Sigortası Teklif Al
Kişisel Bilgiler
Düzenle
Düzenle
Sigorta Bilgileri
Düzenle
Düzenle

Zorunlu Deprem ( DASK ) Sigortası ile Geleceğinizi Güvence Altına Alın

Türkiye'nin jeolojik özellikleri ve iklim karakteristiği ülkemizi depremlere açık hale getiriyor. 1999 Marmara depremi ile gündeme gelen doğal afet sigortaları, deprem mağdurlarının mali kayıplarını telafi ederek somut bir güvenceye sahip olmalarını sağlıyor. 2000 yılından itibaren yasal bir zorunluluk olan (Dask) Deprem Sigortası, deprem nedeniyle gerçekleşen maddi zararları karşılıyor. Doğal Afetler Sigorta Kurumu (DASK) poliçesi olmayanların ise deprem kaynaklı maddi kayıpları devlet tarafından güvence altına alınmıyor.

Dask Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Tüm meskenler için zorunlu olan DASK sigortası yapılırken, deprem riskine karşı çeşitli bölgelere ayrılan risk haritalarına göre hesaplama yapılıyor. Her bir risk bölgesindeki yapı kalitesine bağlı olarak belirlenen risk katsayıları prim hesaplamasında kullanılıyor. Risk bölgesi, meskenin yapı kalitesi ve yapı durumu gibi etkenler hesaplamadaki etkin unsurlar arasında yer alıyor. Farklı prim seviyesine sahip olan risk değişkenleri, DASK kurumunun sabit tarife fiyatları ile çarpılıyor ve poliçe primi belirleniyor. Sigorta primleri peşin olarak ödeniyor. Sigortamjet üzerinden "dask teklif al" butonuna tıklayarak size özel teklifinizi alabilir, internet üzerinden güvenli bir şekilde poliçe ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konutlarınızı deprem riskine karşı güvence altına almak için Sigortamjet üzerinden birkaç basit adımda sigorta teklifinizi hemen alabilirsiniz. Sistem üzerinde teklif almak istediğiniz sigortalının TC kimlik numarası, cep telefonu ve e-mail adresini girerek dask teklif al butonuna tıklayabilir ve sigorta teklifinize en kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz. Şirket adına yaptığınız başvurularda ise vergi numarası, ad-soyad, cep telefonu, e-mail adresi, il ve ilçe bilgilerini doldurmalısınız. Süresi biten deprem sigortanızı sistem üzerinden kolayca yenileyerek poliçenizi web sitesinden bastırabilirsiniz. Deprem sigortası hakkında detaylı bilgi almak için ise 0850 811 0 111 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.