Gri Sigorta

Gri Sigorta

Hızlı Teklif Almak için Arayın
Gri Sigorta

Global Risk Insurance

GRI Sigorta A.Ş., Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 02.10.2020 tarih ve 31 Sayılı Kararına istinaden hayat-dışı sigorta branşlarında aldığı ruhsat ile faaliyet göstermektedir.

KASKO

İsteğe bağlı sigorta çeşitlerinden olan kasko, bir kaza durumunda araç, yani poliçe sahibinin zararını karşılar.

Kasko sigortasında üst limitler ve teminatlar sigorta sahibinin isteğine göre şekillenir.

Karayolunda kullanılabilen motorlu ve motorsuz taşıtlara, römorklara, karavanlara, lastikli tekerleklere sahip olan iş makineleri ve araçlara kasko yapılabilinir.

Ek teminatlarla beraber, aracın başına gelebilecek her türlü hasarı karşılamak Kasko ile mümkün olup çekici, ikame araç gibi ek teminat ve mini onarım hizmetleri de kasko sigortası ile sağlanabilmektedir.

FERDİ KAZA

Kaza ve hastalık geliyorum demez. İşte tam da bu nedenle, öngörülemez durumlar karşısında hem kendinizi hem de sevdiklerinizi korumak için Ferdi Kaza Sigortası büyük önem gösteriyor.

Ferdi Kaza Sigortasının Avantajları:

✔️ Kaza sonucu oluşan sürekli sakatlık durumunda alınan tazminat, sigortalının hem maddi hem manevi yükünü azaltmaktadır.

✔️ Kaza sonucunda meydana gelen vefat durumunda sigortalının poliçede yazılı yakını ya da varisleri tazminat alabilmektedir.

✔️ Ek teminatla dahil edilmesi durumunda; deprem, sel, yer kayması gibi doğal afetler nedeniyle meydana gelebilecek daimi sakatlık ve vefat durumlarında tazminat alınabilmektedir.

✔️ Teminata dahil edilmesi durumunda, kaza sonrasında görülen tedavinin harcamaları, gündelik hastane ve yoğun bakım tazminatları da ferdi kaza sigortası tarafından karşılanmaktadır.


DASK

Deprem haritasına göre, ülkemiz KAF, DAF ve BAF fay hatları üzerine kurulu. Bu da ülke olarak daimi surette deprem tehlikesi ile burun buruna olduğumuz anlamına gelmekte. 

Depremi ve doğa olaylarını önlemek belki mümkün değil fakat depreme karşı önlemlerimizi almak bizim elimizde. DASK (zorunlu deprem sigortası) da bu önlemlerin başında yer alıyor.

Deprem yahut deprem kaynaklı infilak, yangın, tsunami gibi felaketlerin maddi olarak karşılanmasına yardımcı olan DASK sigortası, belediye sınırları içinde kalan meskenlerde uygulanabiliyor.

Poliçede belirtilmiş limitler dahilinde maddi zararları nakit olarak karşılayan ve her yıl yenilenmesi gereken DASK ile evinizi deprem tehlikesi karşısında güvence altına alabilirsiniz.

KONUT SİGORTASI

Yangın Konut Sigortası ürünü; evinizde yangın, yıldırım, infilak yahut bunlardan kaynaklı meydana gelebilecek hararet, buhar ya da dumanın oluşturabileceği maddi zararı poliçede belirtilmiş limitler dahilinde karşılamaktadır.

Yangın sigortası zorunlu bir sigorta türü olmamakla birlikte, bankalar genellikle konut kredisi verirken bu sigortanın yaptırılmasını da talep etmektedir.

Taşınır ve taşınmaz mallar için uygulanabilen yangın konut sigortasına dahil edilebilecek ek teminatlar; 

Grev, Lokavt, Halk Hareketi
Kötü Niyetli Hareketler
Terör
Deprem ve Yanardağ Püskürtmesi
Kar Ağırlığı
Yer Kayması
Sel ve Su Baskını
Fırtına
Duman
Hırsızlık
Cam Kırılması
Kara Taşıtları Çarpması
Hava Taşıtları Çarpması
Deniz Taşıtları Çarpması
Konut Yardımı

Diğer Sigorta Şirketleri

EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ

Hızlı Teklif Almak için Arayın