Seyahat Sağlık Sigortası Sayesinde Tatil Keyfiniz Bölünmesin!
Seyahat Sağlık Sigortası Sayesinde Tatil Keyfiniz Bölünmesin!
  23 Aralık 2020 Çarşamba

Seyahat Sağlık Sigortası Sayesinde Tatil Keyfiniz Bölünmesin!
Dünyanın her yerinde insanlar, tatil, eğlence ve iş amaçlı sık sık seyahat etmektedir. Seyahat eden insanların yolculuk sırasında çeşitli problemlerle karşı karşıya gelme riski bulunmaktadır. Seyahat sağlık sigortası, seyahat eden yolcuların karşılaşabilecekleri kötü durumlara karşı yolcuları güvence altına almaktadır. Keyifli bir tatil için seyahat sağlık sigortası yaptırmadan yola çıkmayın! Peki seyahat sağlık sigortası nedir, gelin detaylı gözden geçirelim…

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?
Seyahat sağlık sigortası, yolculuğunuz boyunca karşılaşabileceğiniz kaza, yaralanma veya ağır hastalık gibi durumları kapsayan bir sigorta çeşididir. Seyahat sağlık sigortası, yolcuların seyahat sırasında oluşabilecek riskli durumlar için gerekli masraflarının teminatı olan bir sigorta türüdür. Sigortanın kapsamı ve limitleri sigorta firmasına göre farklılık gösterebildiği gibi seyahat süresince verilen bütün teminatlar geçerlidir. Seyahat sağlık sigortası hem yurt içi hem de yurt dışı yolculuklar için yaptırılabilmektedir. Sigorta yaptıran kişinin kaza veya hastalık sonucu ortaya çıkan tedavi masraflarının karşılanması, yerinde tedavi durumunun mümkün olmaması halinde sigortalının tıbbi nakli, yapılan tedavi sonrası sigortalının evine geri dönüşü, can kaybı olması durumunda cenazenin nakil edilmesi seyahat sağlık sigortası içerisinde yer alan güvencelerdir. Bunlar haricinde kaza sonucu oluşan sürekli sakatlık masraflarının karşılanması ve aile üyeniz olan refakatçinin bulunduğunuz yere getirilme ücretlerinin karşılanması gibi birçok teminatı içermektedir.

Özellikle Schengen vizesi isteyen Avrupa ülkelerine seyahat edecek yolcular için yurt dışı seyahat sağlık sigortası çok önemlidir. Zira yurt dışı seyahatleri için gerekecek vize işlemlerinde, o ülkede geçireceğiniz süre kadar geçerli seyahat sağlık sigortası istenebilmektedir. Sigortanın zorunlu olduğu ülkeler değişmekle birlikte zorunlu olmamasına rağmen sigorta yaptırarak daha güvende hissederek yolculuk edebilirsiniz. Düşük ücretlerle yaptırılabilen seyahat sigortasıyla yolculuk süresince başınıza gelebilecek hastalık ve kaza durumlarında oluşacak masraflar için önleminizi önceden alabilirsiniz ve bu güvenle seyahatinizin keyfini çıkabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Koronavirüs Teminatı Neleri Karşılar?
2020 yılının bütün dünyada en büyük sağlık problemi olan koronavirüs insan sağlığını bozarken aynı zamanda insanların seyahat etme konusunda tereddüte düşmesine de neden olmaktadır. Yüksek bulaşma riski olan hastalık nedeniyle yapılan düzenlemelerle sigorta içerisine koronavirüs dolaylı yaşanabilecek durumlar da eklenmiştir. Düzenlenen seyahat sağlık sigortası sayesinde pandemi sürecinde kişinin sağlığı güvence altına alınmıştır. Seyahat Sağlık Sigortası, yolcunun yurt dışında yakalanacağı koronavirüs hastalığı için yapılan tıbbi hizmetleri karşılamaktadır. Sağlık hizmetlerinin çok yüksek meblağlara karşılanabildiği yabancı ülkelerde, Koronavirüs teminatlı sigorta sahibinin maddi durumunu bozmadan tedavi edilmesine yardımcı olacaktır. Koronavirüs seyahat sigortasının kapsamında olan diğer ayrıcalıklar şu şekildedir:

● Hastalık teşhisi konan hastanın tedavisi sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
● Acil olan ilaç masrafları sigorta tarafından karşılanır.
● Teşhisi konulan ve karantinaya alınan kişinin otel ücretleri sigorta tarafından ödenmektedir.
● Sigorta dahilinde tedavisi tamamlanan hastanın yaşadığı adrese geri gönderilmesi sağlanmaktadır.
● Seyahat sağlık sigortası koronavirüs teminatında seyahat süresinde vefat eden kişinin cenaze nakil işlemleri yapılmaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Seyahat sağlık sigortası fiyatları; kabaca gideceğiniz ülke, sağlık sigortanızın geçerli olacağı gün sayısı ve poliçenizde belirtilmiş olan teminatlar üzerinden belirlenmektedir. Sigortadan yararlanan kişinin birlikte seyahat ettiği kişilerin sayısı ve yaşları da fiyat belirlenme durumunda önemli bir etmendir. Seyahat sağlık sigortası ne kadar diye merak edenler için hemen söyleyelim; bu, yapılan teminat türüne ve sigorta firmasının sunduğu hizmetlere göre farklılık göstermektedir ve size sunulan hizmet doğrultusunda ücretlendirilmektedir. Sigorta yapılacak kişinin kendi istek ve gereksinimlerine göre tercihlerde bulunma hakkı vardır. Böylece kişi ihtiyacına uygun sigortadan faydalanarak, kendisine en uygun ücret üzerinden sigortadan yararlanabilmektedir. İhtiyaç halinde ek bir hizmet alınırsa bu durum ekstradan ücretlendirilmektedir. Seyahatlerinizin keyfi kaçmasın diye Sigortamjet yanınızda! Beklenmeyene hazırlıklı olmak için, Sigortamjet'ten seyahat sağlık sigortası genel şartlarını ve tekliflerini mutlaka inceleyin.

Alanında lider 24 sigorta şirketinin 300’den fazla sigorta ürünü arasından ihiyacınıza en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz.