Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Anlaşmalı hastanelerde fark ödemeyin, sigortanıza hızlı ve kolayca ulaşın!

Hızlı Teklif Almak için Arayın
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi ve Fiyat Hesaplama
Kişisel Bilgiler
Düzenle
Düzenle
Teminat Bilgileri
Düzenle
Düzenle

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Aktif (SGK’lı) çalışan bireylerin, SGK ile anlaşması olan özel sağlık kurumlarında sağlık hizmetlerinden faydalanmak istediklerinde, oldukça yüksek maliyetli olan sağlık giderlerini, fark ücreti ödenmeden karşılayan bir sigorta türü olan tamamlayıcı sağlık sigortası, iki tür teminat olanağı sunuyor. Yatarak tedavi veya yatarak artı ayakta tedavi teminatlarıyla düzenlenebilen tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi, SGK kapsamında sunulan sağlık hizmetlerinin yüksek maliyetlerini minimize etmeyi ve alınan sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltmeye destek olmayı hedefliyor. Bu poliçeyi yaptırmanız durumunda, özel sağlık sigortası prim tutarlarının yaklaşık 1/3'üne denk gelen prim tutarlarıyla nitelikli sağlık hizmeti almanıza olanak sağlıyor.

Poliçe Neyi Kapsıyor?

Poliçede belirlenen teminatlar dahilinde, ayakta veya yatarak tedavi olma sürecinde, tıbbi müdahalelere ilave olarak, rehabilitasyon, tahlil ve tetkikler, radyoloji tedavileri, doktor muayeneleri gibi sağlık giderlerinde anlaşmalı özel sağlık merkezlerinde fark ücreti alınmıyor. Yıllık 6-10 kez arasındaki  muayene, teşhis ve tedavi işlemleri için kullanılabilen tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları yaşınıza, sağlık durumunuza, teminat seçeneklerine ve bulunduğunuz lokasyona göre değişkenlik gösteriyor.

Teklif Alma Süreci Nasıl İlerliyor?

SGK anlaşmaları olan Özel Sağlık Kurumlarından sağlık hizmeti almak istiyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi yaptırmanız öneriliyor. Gerekli koşulları taşıyor ve özel sağlık hizmetlerinden fark ücreti ödemeksizin yararlanmak istiyorsanız, online olarak sigortamjet.com adresinden teklif formunu doldurmanız yeterli. Kişisel bilgileriniz ve seçtiğiniz teminatlarla dakikalar içinde teklif alabiliyorsunuz. Arzu ettiğiniz takdirde uzman müşteri temsilcileri de her türlü soru ve talebinize yardımcı oluyor. Poliçeniz satın aldığınız andan itibaren yürürlüğe giriyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, devlet destekli bir sigorta türüdür. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılamak amacıyla düzenlemeye konmuştur. Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) ile SGK anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarındaki tedavi masraflarınızın sigorta şirketi tarafından karşılanması, size yansıtılmaması amaçlanır. Yani herhangi bir sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü aldıysanız SGK ile anlaşması olan hastanelerde tedavi olur, yüksek kalitede sağlık hizmeti alırsınız ve SGK’nın karşılamadığı miktarı sigorta şirketiniz sizin yerinize öder.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI HANGİ HASTANELERİ KAPSAR ?
Sgk nın anlaşmalı olduğu hastaneleri kapsamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Neler?
• Özel sigorta yaptıracak durumunuz yoksa daha uygun fiyata yüksek kalitede sağlık hizmeti alırsınız.
• Özellikle ciddi sağlık sorunlarında bozulan moralinize ilaç gibi gelir; çünkü büyük masrafları ödemek zorunda kalmazsınız.
• Özel sağlık sigortasında olduğu gibi işverenseniz gelir vergisi indiriminden faydalanabilirsiniz.

Check-up: Belirli aralıklarla sağlık durumunuzu kontrol ederek sağlığınızı korumak için Check-up teminatımızı seçin. Poliçesinde check-up teminatı bulunan sigortalılarımızın tetkik* giderleri %100 oranında karşılanmaktadır.

Dahil olan tetkikler : Doktor Değerlendirme ,Akciğer Grafisi Tek Yönlü,EKG,Tam Kan Sayımı (18 Parametre),Tam İdrar Testi, Sedimantasyon,Açlık Kan Şekeri,Total Kolesterol

Diş Teminatı: Poliçede yer alan diş teminatı ile sigortalılarımızın tetkiklere* ait giderleri yılda bir kez %100 oranında karşılanır.